čo sa dá u nás podniknúť?

kiva cabin

šport

Máte radi aktívny oddych? Tak to vás určite nesklameme! V okolí Horných Hámrov je veľa možností na športové aktivity. Blízko areálu sú vybudované krásne cyklistické trasy. Neváhajte zobrať bicykel a vyskúšajte napríklad cyklochodníky Kľakovskou dolinou. Dá sa na ne napojiť priamo v Horných Hámroch.
Okrem iného sa v obci Horné Hámre nachádza aj jedinečný jazdecký areál pre milovníkov koní. Jazdy sú ponúkané pre začiatočníkov, ale aj pokročilých. Návštevníci si môžu vybrať jazdu na koni v areáli alebo vychádzku v prírode. Aj v zime si u nás vedia prísť športovci na svoje.  Iba 17 km od nás sa nachádza kvalitné lyžiarske stredisko Salamandra resort, ktoré poteší nadšencov lyžovania alebo snowboardovania. Nemáte so sebou vybavenie? Nevadí, je možné si ho požičať priamo na mieste.

bicyklovanie

Odporúčame cyklochodníky kľakovskou dolinou: cyklotrasa Horné Hámre – Kľak alebo Horné Hámre – Hrabičov

jazdenie na koni

Jazdecký areál Sv. Františka v Horných Hámroch ponúka jazdy v hale alebo prírode pod dohľadom trénera

lyžovanie alebo snowboard

Ski Salamandra iba 25 min od nás

previous arrow
next arrow
kiva cabin

turistika

Kto by nemal rád turistiku. Nachádzame sa v regióne Gron, ktorý ponúka hneď niekoľko variant turistických trás pre aktívnych, ale aj rekreačných turistov. Už hneď v lokalite nášho areálu sme obklopení krásnou zeleňou. Neváhajte sa vydať do okolitých lesov priamo z našej kivy. Po ceste stretnete pasúce sa kravy, pobehujúce srnky a sprevádzať vás pri tom bude štebot vtákov. V širšom okolí nás zas obklopujú pohoria Tribeč, Pohronský Inovec, Štiavnické vrchy a Vtáčnik. Všetky tieto pohoria ponúkajú bohaté možnosti pre turistické vyžitie.
Máte radi výzvy? Vyberte sa na najvyššie vrchy pohorí – vrch Vtáčnik alebo Veľký Inovec. Trasy ponúkajú jedinečné výhľady a navyše tam nezažijete nápory turistov. Pre opis trasy pozrite pohybujúce sa obrázky.
Pre nenáročných turistov odporúčame rôzne náučné chodníky v okolí, ktoré je možné absolvovať vo forme príjemnej prechádzky. Čo si ale určite netreba nechať ujsť je aj zrúcanina hradu Revište, ktorou vedie náučný chodník. 

hrad Revište

Iba pár km od nás sa nachádza zrúcanina hradu Revište. Na hrad je nenáročný prístup. Trasa vedie po idylickej lesnej ceste popri potoku

vrch Hulín

Trasa začína v obci Brehy, kde je možné navšťíviť aj zaujímavé hrnčiarske múzeum. Trasa je krátka, ale dá sa predĺžiť alebo spraviť okruh

vrch Vtáčnik

Trasa začína v dedine Kľak. Je možné absolvovať výstup na vrch Vtáčnik a späť alebo pokračovať ďalej až do dediny Ostrý Grúň (pozor, toto je náročná varianta)

náučné chodníky

Vyskúšajte chodníky Zbojnícke studničky alebo Zvonička v Novej Bani

previous arrow
next arrow

kiva cabin

kúpanie

Kúpanie v jazerách alebo v bazéne, ani v tejto otázke vás určite nesklameme. V letných mesiacoch jednoznačne odporúčame kúpanie sa v čarovných štiavnických tajchoch a jazerách. V regióne je ich naozaj mnoho. Rozmýšľate, ktoré si vybrať? Najbližšie to máte na Dolné Hodrušské jazero a populárne sú Klinger, Počúvadlo alebo Beliansky tajch.
V našom unikátnom ubytovaní ponúkame hosťom formu oddychu od civilizácie. Uvedomujeme si, že odtrhnúť sa od rýchleho života je nesmierne náročné. Na kompletné zrelaxovanie preto odporúčame navštíviť niekoľko neďalekých wellness centier. Objednajte sa na masáž v hoteli Salamandra, Sitno alebo využite termálnu vodu v neďalekých kúpeľoch Vyhne. V hoteli Termál je možné navštíviť bazény, ktoré sú napúšťané termálnou vodou z vlastného zdroja a teda nijak chemicky upravované. 

kúpanie v tajchoch

Tajchy sú krásne ľuďmi vybudované vodné nádrže, ktoré sú populárne na kúpanie. Vyskúšajte napríklad osviežujucí Beliansky tajch. Zo všetkých jazier je že vraj najteplejší 😉

vodný raj Vyhne

Celoročný relaxačno športový komplex s wellness a prírodnou termálou vodou

hotely s wellness

V okolí sa nachádzajú hotely Salamandra, Sitno alebo Termál so širokou škálou možností na wellness

previous arrow
next arrow
kiva cabin

mesto

Príroda je super, ale kto by nerád zašiel aj na kávičku alebo chutný obed. Najbližšie do mesta to máte od nás do Žarnovice. Mesto Žarnovica sa nachádza v strede Banskobystrického kraja na spojnici ciest medzi Bratislavou a Banskou Bystricou. Ak hľadáte kde sa tu dá najesť, odporúčame Pub u raka, reštauráciu Aisha alebo pizzeriu pod Kaštieľom.
V okolí je niekoľko banských miest ako Nová Baňa a nádherná Banská Štiavnica, ktorá je od nás iba neďaleko. Iba 30 min jazdy autom a nachádzate sa v jednom z najkrajších miest Slovenska. Podporte lokálne podniky svojou návštevou. Určite nebudete ľutovať. A komu by sa málilo, Banská Štiavnica ponúka mnoho možností na turistiku. Vybehnite na kalváriu alebo sa zájdite okúpať do tamojšieho tajchu. Nachádza sa iba 20 min od mesta.

Žarnovica

Najbližšie mesto, nachádza sa iba 5 min jazdy autom od nás

kalvária v Banskej Štiavnici

Tie najkrajšie výhľady nájdete práve tu

banka lásky v Banskej Štiavnici

Niečo pre zamilovaných 🙂

banské mestá

Nachádzame sa v baníckom regióne, ktorý ponúka bohatú históriu. Vyberte sa navštíviť baňu v obci Hodruša-Hámre alebo banícke mesto Nová Baňa

previous arrow
next arrow